Zayıflamaya Yardımcı Olan Meyveler

0
732

Zayıflamaya Yardımcı Olan Meyveler

Zengin lif içeren meyve tüketimi zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Özellikle mevsim meyvelerinin doğal olarak tüketilmesi kişilere sağlıklı şekilde de yararlı olmaktadır. Lif içeriği yüksek olarak meyveler metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olarak zayıflamaya yol açmaktadır.

Yağlı ve hamurlu yiyeceklerin yanı sıra tatlı krizlerinin de önüne geçen meyve tüketimi de günlük ve yeterli miktarda olarak tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Kilo vermek isteyenler meyve tüketimini ara öğün olarak da tercih etmektedir. Bununla beraber tatlı krizlerini önlemek için akşam yemeğinden sonra belirli meyvelerde önerilmektedir. Zayıflamaya yardımcı olan meyveler olarak araştırdığımız meyve çeşitleri;

Nar; antioksidan atma özelliği ile bilinen nar tüketiminde hızlı zayıflamak da mümkün olmaktadır. Bunun içinde narın suyu olarak da günlük tüketim uzmanlar tarafından önerilmektedir. Aynı zamanda nar bileşenleri kanser oluşumunu da engellemektedir.

Şeftali;toksinlerin atılması konusunda en çok tercih edilen meyvelerden olan şeftali diyetisyenlerde tarafından da sürekli olarak önerilmektedir. Çünkü şekerli olmasına rağmen kalori olarak düşük olmaktadır.

Yaban mersini;diyet listelerinin en başında bulunan ve hem lif özelliği tok tutan hem de antioksidan etkisi ile vücuttaki yağların parçalanmasını sağlar.

Elma; gece atıştırmalığı, sabah kahvaltısı, ara öğünü olarak her zaman tüketilebilecek elma metabolizma hızlandıran meyvelerden olmaktadır. Aynı şekilde gün içerisinde tüketilen elmanın tok tutma özelliği de bulunmaktadır.

Avakado; vücutta sürekli olarak çalışan avakado kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Yağ yakımını hızlı şekilde sağladıktan sonra metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Zengin içeriklerinden ötürü avakado her öğünde rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Limon; zayıflamak ve fit kalmak için yapılan detoks sularının vazgeçilmezi olan limon, vücutta yer alan yağların atılmasını da hızlı şekilde sağlamaktadır. Aynı zamanda günlük olarak tüketilen limon vücutta ödem oluşumunu da engellemektedir.

Ayva; kış meyvelerinden olan ayva kişilerde tokluk hissi bırakmaktadır. Bağışıklık sistemini de güçlendiren ayva, hem hastalıklardan korunmak hem de yağların yakılmasına yardımcı olma konusunda etkili olmaktadır.

Kırmızı üzüm;hastalıklara karşıda sürekli olarak tüketilmesi önerilen kırmızı üzüm ile yağ yakımı da hızlanmaktadır. Hatta günlük bir avuç şeklinde tüketilen kırmızı üzüm damar hastalıklarına da iyi gelmektedir.

www.instagram.com/dyt.nursenaardali
www.facebook.com/dyt.nursenaardali
www.diyetisyenmerkezi.com
www.bursadiyetisyeni.com