Operatörler Üzerinden Milletin Dolandırılması 6662 Mesaj Tehlikesi

0
428

Turkcell, Telsim, Türk Telekom kullanan ve hemen hemen her ailenin başından geçen bir olay, 6662 ye gönderilen mesaj ile mobil ödeme aboneliği rezaleti altında dolandırılmak.

Olay aileden veya arkadaş olan yakın çevreden birinin Facebook veya instargam hesabının çalınması ile başlar, çalınan hesaba ekli olan geleceğin saf ve duyguları temiz mağdurlarına hesabı çalan kişi bir mesajla selam yazıp girişini yapar akabinde gelen cevaba telefon numaranızı ve bu numaranin hangi GSM operatörüne ait olduğunu hatların faturalı mı faturasız mı olup olmadığı sorarak devam eder. Eğer telefonunuz faturalı ise tiyatro oyunu hemen başlar. En çok a101, bim veya media market gibi firmaların isimlerini vererek buraların hediye çeki dağıttığı ve seni de düşündüm kazanmanı veya hediyeyi almanı istiyorum, senin telefonunu da kaydettim sistemlerine diyerek öğrenilen telefon numararasını mobil ödeme sistem mesajı olan 6662 numaralı servise abone ettirir. Ödeme onay mesajları istenir ve gönderilir.Bu mesajlara ‘evet’ yazarak mesaj gönderilmesi durumunda telefonlara bir onay mejası daha gelir ve bu da onaylanırsa maddi zarar uğratılma işlemleriniz o saniye başlar geçmiş olsun.Buyük olasılıkla bir oyun sitesine abone oldunuz size o pahalı oyunda iyi oynamalar dileriz.

Peki yaklaşık 10 senedir süren bu dolandırılma işlemlerinin aracısı olan Turkcell, Telsim, Türk Telekom operatörleri bu işten sorumluluk alıyor mu derseniz malesef hayır. Siz dolandırıldığızla kalıyor ve mahkeme kapılarında sürünmek zorunda bırakılıyorsunuz. O koskoca operatör firmaları kıllarını dahi kımıldatmıyor. Buradan o firmalara sesleniyorum.Ulan elinizde yüzlerce avukat ordusu var.Aracılık ettiğiniz durum ile ilgili yakışıyor mu gariban halkın dolandırılması, kandırılması itilip kakılması size.O yüzlerce avukatı garibanın peşine takacağınıza ezilen. kandırılan, aracılığınızla dolandıranların peşine takılıp düşsenize. Ama yok siz değilmisiniz bu iştende en çok kaymak yiyen, siz değilmisiniz ki 3 kuruş daha gelsin diye halkını sömüren. Sizsiniz siz evet siz……………….

( çözüm aslında çok basit kesilen paranın karşı tarafa ödemesinin durdurulması ve mağdura iadesi,kesildiği için mahkemeye karşı tarafın itiraz etmesi halinde devreye o kurum avukatlarının girerek bu dolandırıcılık olayı diyerek karşı tarafın peşine düşmesi.Tabii ki mağdurdan hiç bir ücret istememesi. Veyahutta 6662 servisinin tüm operatörlerce kapatılması.)