BUNUBİLMELİSiN KULLANICI VE GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Bunubilmelisin Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır), Bunubilmelisin.com (Bundan sonra kısaca “Bunubilmelisin” olarak anılacaktır.) ile Bunubilmelisin’e ait https://bunubilmelisin.com/’a (Bundan sonra kısaca “bunubilmelisin.com” olarak anılacaktır) üye olacak ya da bunubilmelisin.com’u ziyaret edecek internet kullanıcıları (Bundan sonra kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

1. bunubilmelisin.com, üyelerine e.günlük (blog), haber paylaşımı, yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan bir sosyal network (ağ) servisidir.

2. Kullanıcı, bunubilmelisin.com’a üye olarak veya bunubilmelisin.com’u ziyaret ederek bu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılmaktadır.

3. Kullanıcı, bunubilmelisin.com’u ziyaret ederken bu Sözleşme’ye, bunubilmelisin tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ya ait olacaktır.

4. Kullanıcı’nın bunubilmelisin.com’a içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi anasayfada bulunan “Giriş Yap” bağlantısındaki “bunubilmelisin.com Üyesi Olmak İçin Tıklayın”a tıklamak suretiyle; e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad, şifre ve talep edilecek diğer verileri girerek bunubilmelisin.com’a üye olması gerekmekte olup; içerik okumak, içeriklere yorum yapmak hizmetlerinden ise üyelik hesabı açılması gerekmeksizin yararlanılabilir.

5. Üyelik hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veri yer almamalıdır. Başkası gibi davranarak, izin almaksızın herhangi bir bireye ait bir isim kullanarak ya da insanları kışkırtacak saldırgan bir kullanıcı adı oluşturulamaz.

6. Kullanıcı, üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgi sağlama ve bu bilgileri sürekli güncel tutmakla yükümlüdür.

7. Kullanıcı, bunubilmelisin’un dilediği zaman üyelerini herhangi bir sebeple ödüllendirebileceği gibi tek taraflı olarak üyeliğine son verebileceğini, üyelik hesabını geçici ya da kalıcı olarak kapatabileceğini, üyelik hesabındaki bilgileri silebileceğini, böyle bir durumda bunubilmelisin’den hiçbir talepte bulunamayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.

8. bunubilmelisin.com alan adı ile üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarına ilişkin tüm haklar bunubilmelisin.com’a aittir. Üyelerin, üyelik hesaplarının bulunduğu alt alan adları üzerinde hiçbir hakkı bulunmamaktadır.

9. bunubilmelisin.com’da üyeleri rahatsız eden, tehdit, taciz ve hakaret içeren içerikler yüklemek yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan üyeler, durumları incelendikten sonra  bunubilmelisin tarafından üyelikten çıkarılabilecektir.

10. bunubilmelisin.com’da yer alan bilgi, veri, yazı, fotoğraf, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikler kısaca “içerik” olarak anılacak olup; bu içerikler, bunubilmelisin.com’a üyeler tarafından girileceği gibi bunubilmelisin.com editörleri tarafından da girilebilecektir.

11. bunubilmelisin.com’a yüklenen içerikler doğru ve güncel olmalıdır. Kullanıcı tarafından  bunubilmelisin.com’a eklenen, yüklenen, yaratılan her türlü içerik ister gizli paylaşılmış, ister tüm kullanıcılara açık paylaşılmış olsun, bu içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki mevzuata uygun olup olmadığı tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

12. bunubilmelisin, herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda içeriği yükleyen Kullanıcı’ya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma düzenleme, değiştirme, engelleme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan içeriklerden bunubilmelisin.com’un ve bunubilmelisin hiçbir şekilde sorumlu değildir. bunubilmelisin, ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri-sayfaları yayından kaldırma hakkına sahip olup; böyle bir durumda Kullanıcı, bunubilmelisin’den hiçbir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.

13. bunubilmelisin, Kullanıcı’dan gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.

14. bunubilmelisin.com’da sunulan hizmetleri kullanmak dışında, bunubilmelisin.com’da yer alan içerikleri başka amaçlar için kullanmak, taklit etmek, değiştirmek, dağıtımını yapmak veya depolamak yasaktır. Kullanıcı, bunubilmelisin.com’da yer alan içerikleri satamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez ve üçüncü kişilerin hakkını zedeleyecek şekilde kullanamaz.

15. Kullanıcı, bunubilmelisin.com’a gireceği içeriklerde 3. kişilerin kişilik haklarına zarar verecek, karalayıcı, aldatıcı unsurlar, pornografik, ahlaka aykırı fotoğraflar, hakaret, şiddet, ırkçılık, ayrımcılık ve yasadışılık unsuru bulunmayacağını taahhüt etmiştir.

16. Kullanıcı, bunubilmelisin.com tarafından talep edilmeden ve/veya bunubilmelisin’dan yazılı onay almaksızın ve/veya bunubilmelisin ile herhangi bir anlaşma sağlamaksızın bunubilmelisin.com’da reklam oluşturamaz, örtülü reklam niteliğinde olabilecek içerikler ile spam içerikler yükleyemez. bunubilmelisin.com hizmetleri, ticari amaçlarla kullanılmak isteniyorsa lütfen bunubilmelisin.com ile iletişim kurunuz.

17. bunubilmelisin, bunubilmelisin.com’un belli alanlarını veya kategorilerini, bunubilmelisin.com’da kullanılan bazı hizmetleri ücretli hale getirebilir ve bu ücretleri tek taraflı olarak belirleyebilir.