Kızınızın etraflarındaki insanlara aşırı saygısızlık göstermeyeceği zamanlama   bikini giymesi  için muhtemelen en uygun zamanlamadır. Mütevazi bir kamp veya plaj çevresindeyseniz, muhtemelen daha mütevazi bir mayo giymek elbette daha iyidir. Yüzmenin makul bir şekilde gerçekleşebileceği bir etkinlikte ise eğer kızınız , muhtemelen bir bikini giymesi uygun değildir

.

Ailenizin kültürleri veya değer sistemi, kadınların mütevazı bir şekilde giyinmesi gerektiğine inanıyorsa, bunun nedenlerini kızınıza açıklamalı ve ondan isteklerinize saygı duymasını isteyebilirsiniz. Kızınız sizin veya sizin belirlemiş olduğunuz yetişkinler olmadan bir yüzme mekanında olacak kadar büyükse, gerçekten kendi seçimlerini yapmasına izin vermeniz gerekir. Ona tercih etmeyeceğinizi söylediğinizde, bikini giymenin neden önemli olduğunu sormanız ve alacağınız cevabı kesinlikle önemlidir.

 

Mayo veya Bikini alırken dikkat edilmesi gerekenler

Lütfen kızınızla olan ilişkinizin bir parça kıyafet üzerinden kararmasına da izin vermeyin. (iki parça, ama fikri anlıyorsunuz).

Bikini giyimi aslında kızınızın yaşıyla  ilgili değil, bağlam, olgunluk seviyesi

ve bu nedenle aldığı yanıtı ele alma yeteneği ile ilgili.

Aynı zamanda bağlamla ilgili. Yani arka bahçede takılmak halka açık bir yerde olmaktan farklıdır. Kiminle birlikte oldukları önemli, bir grup akranı olan bir havuz partisi, ailenizle plajda olmanız da olandan farklıdır.

Bu durum da söz konusu bikini bağlam için uygun mu? Aile pikniğine zar zor yarı saydam bir string bikini giyiyorsan evin dedeleri bilin ki bundan hoşlanmayacaktır.

Mayo veya bikini giyerken  fark etmeniz gereken en önemli şey, sahilde kendinizi nasıl güvende veya huzurlu hissedersiniz sorusunun cevabında yatar. Her zaman nasıl göründüğünüzden endişe etmemeli, bir şeylerin kaymasından şüphe duymamalısınız.Yoksa plajda tüm günün tadını çıkaramazsınız.

Bu sebeple mutlaka sizi harika hissettirecek rahat  mayoları veya bikinileri satın almalısınız.