Her yetişkinin vücudunda bazı kanser hücreleri bulunur ve rutin olarak yeni kanser hücreleri geliştirirler. Bu genellikle önemli değildir, çünkü bağışıklık sistemi genellikle rutin sayıda kanser hücresi ile mükemmel bir şekilde başa çıkabilir.

Bir kişi yeni kanser hücrelerinin sayısı ile bağışıklık sisteminin gücü arasında bir dengesizlik olduğunda “kansere yakalanır” . Kansere, anormal derecede yüksek sayıda kanser hücresi neden olur veya bağışıklık sistemi olması gerekenden daha zayıftır veya her ikisi birden buna neden olabilir.

Bu nedenle, bir maddenin “kanser nedeni” olarak bahsedildiğini gördüğünüzde, neredeyse her zaman ya normal sayıda kanser hücresinden daha fazlasının oluşmasına (örn. Asbest maruziyeti) neden olur veya bağışıklık sistemini baskılar (örneğin aşırı alkol tüketimi).  Başka bir deyişle, “kansere neden olan şeyler” vücuttaki kanser hücrelerinin sayısı ile bağışıklık sisteminin gücü arasındaki dengeyi bozar.

Bununla birlikte, ne bir insanın vücudundaki kanser hücrelerinin sayısı ne de bağışıklık sistemlerinin gücü, yeni kanser hücrelerinin gerçek oluşumu ile ilgisi yoktur.

Bunu bodrum katındaki hamamböceği istilası ile karşılaştırabiliriz. Hamamböceklerinden (örneğin bağışıklık sisteminiz) kurtulmak için bir yok edici alırsınız, bodrumunuzdaki hamamböceği sayısı, siz yok ediciyi kullandıkça yine de çoğalmaya üremeye devam eder   (örneğin vücudunuzdaki kanser hücresi sayısı).

Ama ne yok edicinin, ne de bodrumunuzda hızlı üreyen hamamböceği cinsinin   ilk önce bodrum içinde olmasıyla ilgisi yoktur.

Normal bir hücrenin bir kanser hücresine dönüşmesine neyin neden olduğunu öğrenmek, hamamböceğinin başlangıçta bodrumunuza nasıl girdiğini öğrenmeye eşit olabilir. Bodrumunuza girdikten sonra yok edici ve üreme arasındaki savaş başlar.

Normal bir hücrenin bir kanser hücresine nasıl dönüştüğünü bilmenin neden önemli olduğunu merak edebilirsiniz. Bu önemlidir çünkü kanser tedavileri, kanser hücrelerini normal hücrelere geri döndürmek için tasarlanabilir.

Ama aynı zamanda, anlamak da önemlidir, çünkü kanser hücrelerinin ilk etapta nasıl oluştuğunu anlamak, bazı alternatif kanser tedavilerinin neden diğerlerinden daha iyi olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Normal hücreler kanser hücrelerine nasıl dönüşür

Yeni kanser hücrelerinin oluşumuna, “hücre duvarı eksikliği olan bakteriler” adı verilen çok özel bir mikrop türü neden olur. Bu bakteri oldukça pleomorfiktir, yani bakteriler bir virüsten (örn. Somatid bir durum) daha küçük veya bir amip (örneğin bir trikomonadın büyüklüğü). Bu bakteri sık sık şeklini ve boyutunu değiştirir. Bu olur, çünkü “hücre duvarı eksikliği vardır”.

“Filtrelenebilir” (yani bir virüs kadar küçük) olabilen bu bakteriler aslında normal bir hücrenin içine girebilir. Normal bir hücrenin içine girdiğinde mitokondri içindeki ATP enerjisi oluşumunu engeller ve bu da hücreyi “kanserli” yapan şeydir. Aslında bu, kanser hücrelerinin oluşmasına neden olan şeydir.

Böylece, kanser oluşumunda iki ana oyuncumuz var:

 1. Hücre duvarı eksikliği, oldukça pleormorfik bakteriler, aslında kanser hücrelerinin oluşmasına neden olan ve kaç kanser hücresi olduğunu belirleyen ve
 2. bağışıklık sisteminin kanser hücrelerinin miktarı ile başa çıkma gücü.

Bu nedenle, kanseri tedavi etmek üç şeyden birini veya daha fazlasını yapmak olarak algılanabilir:

 1. Kanser hücrelerinin içindeki mikropların öldürülmesi, kanser hücrelerinin normal, kanserli olmayan hücrelere dönüşmesine izin verir (bu kanser hücrelerinin sayısını azaltır),
 2. Kanser hücrelerinin öldürülmesi (kanser hücrelerinin sayısını da azaltır) ve / veya
 3. Bağışıklık sisteminin oluşturulması.

Elbette, bunların her birini yapmanın birden fazla yolu vardır.

Ancak kanser tedavisinde başka sorunlar da vardır. Vücuttaki çok sayıda kanser hücresi kanserli olmayan hücrelere ciddi hasar verebilir, çünkü kanser hücreleri kelimenin tam anlamıyla kanserli olmayan hücrelerden glikoz ve besinleri “çalar”.

Bu nedenle, yapmamız gereken şeyler listemize kanserli olmayan hücrelerin ve anahtar organların korunmasını eklememiz gerekir.

Kanser hastaları için bir başka sorun, alternatif kanser tedavileri arayan tüm kanser hastalarının yüzde 95’inin geniş kemoterapi, radyasyon ve cerrahi geçirmiş olmasıdır. Bunların üçü de kanserli olmayan hücrelere ciddi zararlar verir, gıdaları ve takviyeleri sindirebilir ve bağışıklık sistemine zarar verebilir.

Aslında, kanser hastalarının çoğu kanserli olmayan hücrelere ve / veya anahtar organlara verilen hasar nedeniyle ölmektedir.

Bu nedenle, ileri bir kanser hastası  çok zayıf bir bağışıklık sistemine, çok sayıda kanser hücresine ve çok hasarlı kanserli olmayan hücrelere sahiptir.

Aslında, bağışıklık sistemi o kadar zayıftır ki, ileri kanser hastaları için, bağışıklık sistemini tedavide bir faktör haline gelene kadar güçlendirmeye çalışmak için genellikle yeterli zaman yoktur. Bununla birlikte, bağışıklık sistemini uzun vadede inşa etmek gerekir.

Başka birçok faktör vardır (örneğin, vücudun yiyecekleri sindirme yeteneğine müdahale eden mide ameliyatı), ancak şimdilik bunlar anahtar faktörlerdir. Bu nedenle, bir kişi ilk kez alternatif kanser tedavileri aradığında, başa çıkmak için neredeyse dört şey vardır:

 1. Çok sayıda kanser hücresi,
 2. Çok, çok zayıf bir bağışıklık sistemi,
 3. Çok sayıda kanser hücresi ve ortodoks kanseri tedavisi nedeniyle kanserli olmayan hücrelere ciddi hasar ve
 4. Önemli bir kaşeksi seviyesi (yani laktik asit döngüsü).

Evre IV Kanserin Tedavisi

 Devam etmeden önce, tipik yeni teşhis edilen bir kanser hastasına karşı tedavi edilmesinin, kapsamlı kemoterapi ve diğer ortodoks tedavileri olan gelişmiş bir kanser hastasına karşı tedavi edilmesinin, bir model uçağı uçurmakla B2 bombardıman uçağıyla karşılaştırmak gibi olduğunu söyleyeyim.

Örneğin, yeni tanı konmuş tipik bir kanser hastasını tedavi ederken, bağışıklık sistemini güçlendirmek kritik öneme sahiptir çünkü bağışıklık sistemi ile kanser hücresi sayısı arasındaki denge dengesizdir.

Bununla birlikte, ileri kanser hastaları için bağışıklık sistemi tedavinin ilk birkaç ayında genellikle önemsizdir. Nedenini merak edebilirsiniz. Bunun nedeni, yaygın ortodoks kanseri tedavileri olan bir kişinin bağışıklık sistemine sahip olmamasıdır. İlk öncelik kişiyi canlı tutmaktır. Bu, kanser hücrelerini güvenli bir şekilde öldürmeyi ve kanserli olmayan hücreleri güçlendirmeyi ve organları korumayı içerir.

Kanser tedavisini anlamanın bir başka yolu, kanser tedavisini bir ev yangını söndürmekle karşılaştırmaktır. Örneğin, evinizdeki bir elektrikli cihazın alev aldığını varsayalım. Sadece elektrikli cihaz yanıyorsa, yangının söndürülmesi genellikle kolaydır. Örneğin, bir yangın söndürücü, bir bahçe hortumu kullanmanıza veya itfaiyeyi aramanıza gerek kalmadan bu tür yangını söndürebilir.

Bu senaryo, çoğu kanser hastası ilk teşhis edildiğinde karşılaştırılabilir Alternatif kanser tedavilerinin puanları, çoğu kanser vakasını ilk teşhis edildiğinde tedavi edebilir.

Ancak, birinin yakın zamanda teşhis konması, basit bir durumu olduğu anlamına gelmez. Bazı kanser türlerinin, ya tehlikeli bir kanser türü (örn. Skuamöz hücreli karsinom) oldukları veya hastaya geç bir aşamada teşhis edildiği için en başından itibaren bir yangın hortumuna ihtiyacı vardır.

Biraz kemoterapi ve radyasyon geçirenler için, bunu en azından bazı mutfak dolaplarına yayılan bir ateşle karşılaştırabiliriz. Bu durumda yangını söndürmek için bir yangın söndürücü yeterli olmayabilir. Bir bahçe hortumu gerekli olabilir ve kişi bahçe hortumunun yeterli olmaması durumunda itfaiyeyi arayabilir.

Gerçek şu ki, bu makaleyi okuyorsanız ve kanseriniz varsa veya bir kanser hastasının bakıcısıysanız, siz veya kanser hastası muhtemelen kapsamlı ortodoks kanseri tedavileri geçirmişsiniz ve aylarca tedavi süresini kaybetmişsinizdir.

Bu, yangının zaten iki veya daha fazla oda tükettiği ve çatının yantığı bir ev yangını ile karşılaştırılabilir. Bu durumda bir bahçe hortumu artık yeterli değildir. Derhal itfaiyeyi aramak gerekir.

Aslında bu, alternatif kanser tedavileri arayan tüm kanser hastalarının yüzde 95’inden fazlasının durumudur.

Bir an için geniş bir ev yangını düşünün. Yangın ne kadar genişse, yangın o kadar hızlı yayılır.

Benzer şekilde, bir kanser hastası ne kadar çok kansere sahip olursa, sadece var olan ve bölünen kanser hücrelerinin sayısı nedeniyle o kadar hızlı yayılır.

Bununla birlikte, bazı evlerde bir yangının diğer evlerden daha hızlı yayılması gibi (örneğin, ahşap bir çerçeve evdeki bir yangın, beton ve metal bir çerçeve evdeki bir ateşten daha hızlı yayılacaktır), bazı kanser türleri diğerlerinden daha hızlı yayılır.

Bu nedenle, ileri kanseri tedavi etmek için birkaç şey bilmeniz gerekir:

 • Vücutta ne kadar kanser var,
 • Kanserin kilit yerleri nerede (örneğin beyin, akciğerler, kemikler, vb.),
 • Ne tür bir kanser (örn. Kanser türüne göre hızla yayılıyor),
 • “Çıkarmak” için birlikte çalışmanız gereken araçlar nelerdir.

Son öğe sizin için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Herhangi bir kanser hastası, yangın hortumları anlamına gelen “Evre IV” alternatif kanser tedavilerinden herhangi birini seçemez mi? Cevap kesinlikle DEĞİLDİR.

Belirli bir tedavinin kullanımının tehlikeli olacağı birçok durum vardır. Örneğin, bazı kanser vakalarında, bir tümörün en küçük şişmesi, hatta geçici şişmesi, ciddi ve hatta ölümcül bir sonuca neden olabilir. Bu nedenle, ne kadar şişlik ve iltihabın tolere edilebileceğini ve hangi alternatif kanser tedavilerinin geçici şişlik ve iltihaplanmaya neden olabileceğini bilmek önemlidir. Bu, bazı alternatif kanser tedavilerinin belirli durumlarda neden kullanılmaması veya yalnızca uzman gözetimi altında kullanılması gerektiğinin bir örneğidir.

Başka bir örnek olarak, akciğer kanseri (akciğerlere yayılmış kanser dahil) ile, tıkanıklık varsa, bu, başka hangi endişeler olursa olsun, kanseri tedavi ederken neredeyse her zaman birincil endişedir. Kanser hastasının oksijen alması gerekiyorsa, geçmişte kanserin ne kadar yayıldığı nedeniyle hastayı kurtarmak neredeyse imkansızdı. Bununla birlikte, Cellect-Budwig protokolü gibi yeni alternatif kanser tedavileri, güçlü tedaviler oldukları ve tedavi mevcut tıkanıklığa katkıda bulunmadığı için günde 18 litre oksijen kullanan kişilerin kanserinin üstesinden gelmiştir .

Başka bir konu, hastanın kemoterapi veya diğer reçeteli ilaçlar da dahil olmak üzere herhangi bir reçeteli ilaç alıp almadığıdır. Bazı alternatif kanser tedavileri, bir kanser hastası hala herhangi bir reçeteli ilaç alırken kullanılamaz.

Beyin kanseri de bir numaralı öncelik olabilir. Beyin şişmesi varsa, kalp atışını tamamen kalbinin atmayı bıraktığı noktaya kadar yavaşlatabilir.

Başka bir konu kemik kanseri (kemiklere yayılmış kanser dahil). Kemikler kırılgan hale geldiğinde ve kırılmaya başladığında, kanser hastasında, özellikle de kırılan kemikler omurgadaysa ciddi depresyona neden olabilir. Bu gerçek, önce kemik kanserini tedavi etmenin önemini artıracaktır (tıkanıklık içeren akciğer kanseri neredeyse her zaman en yüksek önceliktir).

Diğer örnekler olarak, bazı kanser hastaları takviyeleri sindiremez veya tüketemez .Birçok alternatif kanser tedavisi, takviyeleri alma ve sindirme yeteneğini gerektirir.

Mesele şu ki, belirli bir durumda hangi alternatif kanser tedavisinin / tedavilerinin kullanılabileceğini ve hangisinin kullanılamayacağını etkileyen birçok konu vardır. Bu liste bilindikten sonra, önceliklere göre hangisinin en iyisi olduğu konusu haline gelir.

Bir tedavi seçilmeden önce dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.