İyi bir çanta satın almak istiyorum neye bakmak zorundayım?

0
3767
Sonunda, her gün kullandığınız ve bir akıllı telefondan daha fazla dayanıklılığa sahip bir aksesuara iyi miktarda para harcamaya karar verdiniz, ancak iyi bir çanta için  neye ihtiyacınız var?

Bir bilgisayar satın almak söz konusu olduğunda, ihtiyaçlarımızı ve neyi aramamız gerektiğini biliriz veya gerekli bilgiye ve konuya sahip satıcının kendisine veya  bilen bir arkadaşa veya aile üyesine sorar ve bize  rehberlik etmesini isteriz.  Bu işlem neden iyi bir çanta için ‘basit’ ve aynı değildir? Çantalar Ne kadar pahalı olursa olsunlar sonuçta ömürleri ömür boyu olmayacağını göreceğiz,kesin olan bir şey var: her zaman ve her koşulda bu çantaları taşıdığımız . Gece, gündüz, işte, akşam yemeğinde veya bir doğum gününde.

a) eskimeye yüz tutan kötü ve ucuz çantalar satın alanlardan birisiniz.

b) aşağıda anlattıklarımıza dikkat ederek ideal ve iyi çanta arayışında olup kazanansınız.

Birçok şüpheyi gidermek için aksesuar dünyasındaki  bayanlarla konuştuk .Sorumuz olan, iyi bir çanta satın almak için nelere ihtiyacım vara? Birkaç cevap ortaya çıktı:

Çantanın tasarımı

Çekici ve pratik bulmanın yoluna ek olarak, çanta kemerin sizi ikna etmesi, iyi bir kapanışa sahip olması, işçiliğin ihtiyacınız olana uyması, tasarımın malzeme kalitesi ve bitirilmesi önemlidir. Bir çantanın iyi bir cildi ve iyi bir bitişi varsa, dokunuşta, görünürde ve zaman içinde fark edeceksiniz. Daha da güzelleştirecek doğal bir şekilde eskiyecektir. Pahalı bir çanta veya belirli bir marka satın almak için güvenmeniz gerekmez. Cilde dikilmiş ve aşınmış (kenarların bitimi), iç astar, donanımına yakından bakmanız gerekir.

Çantanın kalitesi

Ancak tüm bu ayrıntıların iyi yapıldığını nasıl doğrularız? Bir çanta tasarımcısı anahtarları veriyor: “özellikle yüzeylere bakın. Yani dikişler nasıl: düz ve iyi bitmişler mi; bağlantı parçaları: çizilmemiş veya teneke gibi görünmemeli; ve iç mekanlar: ceplerin nasıl yapıldığı ve malzeme nin içine ihtiyaçı gidermek için nasıl koyulduğu ”.

Çantada kullanılan malzeme

Dış yüzey dayanıklılık ve konforun kraliçesi olmaya adaydır.  bununla ilgilenmeniz gerekecek,Bir deri çanta satın alırsanız,   sezondan sonra ki mevsime de dayanacaktır. Dış yüzeyi taklit eden malzemelerde istisnalar ve yeniliklerde vardır, bazı derilerden aynı veya daha pahalı olan kaliteli ürünlerde bulunur.

Çantanın ağırlığı

Çantayı boş tartmamak anahtar faktördür. Kullanmak istediğimiz ve boş ağırlığımız bir aksesuarsa rahat olmayacak ve düzenli olarak kullanamayacağız. Her gün omuzlarımızda taşımayı sevdiğimiz çantaya her şeyle doldurduğumuzda, bu özelliğe değer vermeyi seçmiş olmaktan memnuniyet duyarız.

Dolabınızdaki yardımcı program

Modanın çabuk düşmesi çok kolay, her yıl binlerce moda ürün gelir gider. Yapılan ana hatalar arasında, düşük fiyatlarla zorunlu olarak plastik poşetler gibi çanta satın almak ve genellikle sadece birkaç kullanım sonrası modası biten ürünler dolabımızda kalır.  Beğendiğiniz iyi bir çantayı, her şey için pratik olarak kullanabilmeniz gerekir: İyi bir çanta seçtiyseniz, çoğu durumda size yardımcı aksesuar olacaktır.

Fiyat da önemlidir

Çoğu zaman fiyat sadece ürünün kalitesine değil, aynı zamanda tasarıma, markaya ve üretildiği yere de bağlıdır. Bu ayrıcalıklı bir değerdir. Tüm bu değişkenleri dikkate almalısınız. Genel olarak ve büyüklüğüne bağlı olarak, 100 tl veya 200 tl ‘dan beklentileri karşılayan kaliteli ürünler bulabilirsiniz. 100 lira’dan fazla bir şey için özel ve sevgi ile yapılmış bir çanta alabilirsiniz.

Fiyat / fayda oranı

Para meselesi sadece figürün değil, onunla kalite arasındaki ilişkinin bir sorusudur: Buna nasıl değer verilir veya verilmekten kaçınılır mı? Büyük lüks markaları bir kenara bırakır ve çok markalı bir mağazaya gidersen,   çevreyi ve çantayı çevreleyen şeyi unutma çantanın sahnelenmesiyle münhasır olduğuna ve gerçekte kendimize sormamız gereken şey olduğuna inanmamızı sağlamayan tiyatrodan uzak dur: nerede yapılır? Elle yapılan herhangi bir ayrıntı var mı? , Harika yapımlar yapan bir marka mı? Bu soruların cevapları paranın değerini değerlendirdiğimiz anlamına gelecektir.