Elektrikli süpürge konusunda kullanıcılara sunduğu yenilikçi ürünler ile dikkat çeken Dyson, alışılmışın dışında bir ürün tanıtımı gerçekleştirdi. Dyson Lightcycle Morph isimli lamba modelini tanıtan Dyson yeni ürün için 60 yıl garanti kapsamı sunuyor.

Dyson Lightcycle Morph isimli akıllı lamba modeli kullanıcıların yaş ve ruh haline göre ışık seviyesinin ayarlanabilmesine olanak tanıyor.

Isı borusu teknolojisini Lightcycle Morph modelinde kullanan Dyson, çok farklı bir teknoloji deneyimini kullanıcılara sunuyor.

Dört farklı ışık modunun yer aldığı akıllı lamba modelinde; Dyson Yaşam Döngüsü biçiminde Ortam Işığı, Görev Işığı, Özellik Işığı ve Dolaylı Işık modları bulunuyor.

Ortam Işığı aktif durumdayken akıllı lamba mavi ışığı azaltarak göz yorgunluğunu azaltıyorken, Dolaylı Işık modu aktif iken ışığı döndürmek için lambanın 360 derece akıllı optik kafasını kullanıyor.

Özellik Işığı modu sanat eseri öğelerinin gösterimi için kullanılırken, Görev Işığı modunun el sanatları ve benzeri işlerin gösteriminde kullanılmasının daha uygun olacağı belirtildi.

Dyson tarafından tanıtılan yeni akıllı lamba modeli mobil bir uygulamayla çalışıyor.

Dyson tarafından yapılan açıklamalarda bir detay oldukça dikkat çekti. Şirket  Lightcycle Morph isimli akıllı lamba modelinin lamba ömrünün 60 yıl garantili olduğu açıkladı.
Mobil uygulaması sayesinde renk ve parlaklık ayarları yapılabilen ve kişiselleştirme özelliklerine sahip olan akıllı lamba modelinin karanlık ortamlarda otomatik olarak parlaklığını artırdığı belirtildi.Bunun yanında kullanıcılar isterlerse akıllı lamba modelini uygulamayı kullanmadan istedikleri ayarlar için manuel olarak da ayarlayabiliyorlar.
20 adet farklı ışık ayarı ile kullanıcılara sunulan akıllı lamba modelinin masaüstü modelinin fiyatı  650 dolar, zemin lambası modelinin fiyatı ise 850 dolar olarak açıklandı.