Çanta Takmak ve Kıyafetinizle Uyumu İçin İpuçları

0
642

Bir süre önce moda, cüzdanın, ayakkabıların ve kemerin aynı renkte olması gerektiğini söylüyordu. Bu üçlü ıraksanmazdı. Fakat şimdi işler değişti.

Çantalar ve ayakkabılar artık aynı tonda olmamalı!

Ayakkabılarınızla aynı renkte bir cüzdan taşımayı unutun. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bunun modası geçmiş oldu. Daha önce, bu unsurları  kemerle, aksesuarlarla, rujla birleştirmek zorunda olan bir deli gömleği giymiş gibiydik … Ama artık bugün işler farklı.

Moda yaratıcılığa, renklerin kardeşliğine, insanların özgünlüğüne yol açtı. Bu, kombinasyonların mükemmel bir karışımına ve giyinme sırasında birkaç kanunun kaldırılmasına neden oldu.

Aynı renkten olması gerektiğini düşünmeden çanta ve ayakkabı alışverişi yapabilirsiniz.Önemli olan en çok sevdiklerinizi seçmeniz. Ve bunları belirli bir fırsat için kullanmayı planlıyorsanız, aynı renk paletinde olduklarından veya kontrastlı olduklarından emin olun. Örneğin, mor bir cüzdanla bordo tonlarda veya siyah veya elektrik mavisi ayakkabılarla sarı bir renk ayakkabılar .

Kaçırmamanız gereken çanta çeşitlerini bilin

Giyilecek temel kıyafetler gibi, aksesuarlar bölümünde de sizi sıkıntıdan kurtaracak temel aksesuarlar da vardır. Sahip olmanız gereken temel çanta türleri arasında:

 Zarf Cüzdan Türleri

Gece gezileri için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Bir zarf gibi küçük veya orta boy dikdörtgen bir cüzdan. Kayışı yoktur, elinde taşımak için yapılmıştır.

Bu cüzdan türü için temel renkler: siyah, altın ve gümüş. Bu son iki rengi seçmek için bir gala toplantısına veya resmi bir toplantıya gitmek zorunda değilsiniz. Zamandan bağımsız olarak hemen hemen her renk ve kıyafetle iyi gittiğini düşünün.

Çanta tipi, kova çanta veya halat çanta

Geçen yüzyılın 80’li yıllarında çok şık bir çanta modelidir. Şekli, nozulun ince bir halatla bağladığı bir çuvalın şekline benzer, tabanı sağlamdır. Genellikle orta büyüklüktedir, bu nedenle hem uzun hem de kısa kadınlara uygundur.

Bu modele en uygun renkler, sabit sarı, elektrik mavisi, fuşyadır. Nötr tonlar her zaman kazanır.Siyah, kahverengi ve grisi de uygundur.

Doktor çantaları veya bavul tipi

Birkaç boyut var. Duruma bağlı olarak boyut ve rengini seçin. Ancak, kısa iseniz, sizinle orantılı olanı seçin. Ofise gitmek içinde idealdir.

Eğer büyük tercih ederseniz kısa bir yolculuk için elverişli olacaktır. Siyah ve beyaz, bu tamamlayıcıya ilham veren retro havayı korumak için ideal renklerdir.

Alışverişçi Çantalar

Yolculuk sırasında yanınıza almak için ideal bir seyahat arkadaşıdır. Boyutları ve şekilleri nedeniyle genişler, böylece saç kurutma makinesinden, dizüstü bilgisayarınızdan ve “her ihtimale karşı” bir giysi değişikliğinden alabilirsiniz.

Üniversiteye veya birçok belgeyle çalışan ve onlarla sokakta yürümek zorunda kalan profesyoneller için mükemmeldirler. Her renk size yakışıyor, hatta asetatları da var. İki kulp ve tek bir büyük açık bölme vardır.

Sırt çantası

Genellikle okul çağıyla ilişkilendirilen sırt çantası, kadınların görünüşüne yer açıyor. Erkeklere yerleştirilen ve sırtın ortasına giden iki kulplu bir çanta. Bugün onları deri, baskı ve farklı boyutlarda bulabiliyoruz.

Klasik siyah çanta tipi veya el çantası

Siyah renk, her şeyde klasik mükemmeliyettir. Bu nedenle, kendinizi kıyafetlerinizi birleştirmeye adamaya cesaretinizin olmadığı o günlerde aksiliklerden kaçınmak için en iyi şey klasik bir modelde siyah bir çanta olacaktır.

Boyutu sizinkiyle aynı olan, çok fazla ayrıntıya veya dış bölmeye sahip olmayan, tercihen ayarlanabilir tutamaklardan olan veya hem küçük hem de büyük çıkarılabilir tutamaklara sahip olan bir tane evde bulundurun. Böylece çok fazla düşünmeden ihtiyaç halinde görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Çanta takmak ve kıyafetinizi için ipuçları

Çantalar için nötr veya temel renkler siyah, beyaz, bej ve kahverengidir. Ama yine de, hala düşünüyoruz ki , onları gardırobumdaki diğer renkler ile nasıl birleştirebilirim? Bu soruyu cevaplamak için şu yönergeleri izleyin:

  1. Siyah bir çanta neredeyse her şeyle mükemmel bir şekilde birleşir. Ancak, en belirtilen renkler kırmızı, gri, altın, gümüş, beyaz ve pastel tonlardır.
  2. Beyaz, genel olarak yeşil, kırmızımsı, mavimsi ve siyah, gümüş, altın ve sıcak tonların tüm tonlarıyla gider. Tatsız görünmesini sağlayabileceğinden, pastel renklerle birleştirirken ise dikkatli olun.
  3. Kahverengi ve bej gibi toprak renklerindeki cüzdanlar birbirleriyle birleştirilir. Bununla birlikte, aynı tonlarda olmalarına rağmen, birine uyanlar diğeri için iyi değildir. Kahverengi, koyu kırmızı, hardal ve beyaz ile birleştirmek için de elverişlidir. Bu arada bej, yeşil, mavi ve pastel pembenin yanı sıra siyahla da iyi gider.

Baskın bir çanta nasıl olmalı

Baskın renk her zaman cesur olacak. Hepsi belirli şekiller, renkler veya boyutlar için uygun değildir, bu nedenle çok renkli kıyafetlerin tamamlanması riskidir. Eğer o cesur gruptan biriyseniz, basılı bir çanta kombinasyonunuzda tahmin etmeniz için bazı öneriler.

Renkli ayrıntılara sahip bir çanta veya çanta taşımak, kıyafetinizin çarpıcı olacağı anlamına gelmez. Giysilerinizin aynı tonda olması için çantanızda hangi rengin hakim olduğunu görün. Hafif kontrastlı tek renkli bir görünüm giyebilirsiniz. Örneğin, içinde açık yeşil bir tişört bulunan koyu yeşil kumpas pantolon ve yeşilliklerin hakim olduğu çiçek desenli bir halat çantası.

Cüzdanınızın baskısını detaylandırmak için özveriniz yoksa, sadece nötr ve hazır bir renkte giyin. Çantanız giysinin kahramanı olacaktır. Bize bir moda uzmanı gibi görünmek için çantalarınızı nasıl birleştirdiğinizi söyleyin. Bu gönderiyi beğendiyseniz, yorumlarınızı bırakın ve sosyal ağlarınızda paylaşın.